Středa, 18 ledna, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyRecenzie pracovného trhu od 123jobs.sk: Rekvalifikácie by mohli firmám ušetriť tisíce

Recenzie pracovného trhu od 123jobs.sk: Rekvalifikácie by mohli firmám ušetriť tisíce

S pojmom rekvalifikácií sa človek stretáva v súčasnej dobe skôr na úrade práce. Možno je ale na čase, aby sa rekvalifikácie zaviedli aj do firiem ako takých. Keby boli dostatočné možnosti rekvalifikácie už pri práci, významná časť zamestnancov by o svoju prácu nemusela prísť, alebo by nemala také problémy si zohnať prácu novú. Ponúkať rekvalifikácie svojim zamestnancom, by ale mohlo ušetriť veľa peňazí aj daným firmám.

Menšie náklady

Rekvalifikovať svojich zamestnancov, v porovnaní so zháňaním nového zamestnanca – inzercia práce zadarmo, schopného danú prácu vykonávať, môže firmám ušetriť hneď desiatky tisíc. Je ale dôležité to využiť s ohľadom na existujúcich zamestnancov a netlačiť ich do niečoho, čo nechcú podstúpiť. Samozrejme, rekvalifikácia a školenie zamestnancov je tiež drahou záležitosťou, musí sa ale vziať do úvahy, že nábor nových zamestnancov so sebou nesie aj mnohé výdavky. Ide najmä o rozviazanie pomeru s existujúcim zamestnancom, odchodné, vypísanie výberového konania a nábor dostatočne schopného nového zamestnanca, jeho zaškoľovanie a podobne.

Strategický plán rekvalifikácií

V súčasnosti firmy preškoľovanie svojich zamestnancov takmer nevykonáva, hoci by pre nich mohlo byť takto výhodné. Rekvalifikácia by priniesla návrat danej investície, zvýšenie produktivity, vyššiu kompetitívnosť prostredia a lojálnejších pracovníkov. Zamestnávatelia však často nie sú schopní vidieť plne potenciál vo svojej firme a využiť talenty svojich existujúcich zamestnancov, keď sa nejakú pracovnú pozíciu snažia zaplniť. Vhodných kandidátov na preškolenie môžu zamestnávatelia nájsť pri pravidelných rokovaniach alebo skrátka pri sledovaní každodennej práce svojich zamestnancov. Najväčšia úspešnosť preškoľovania však tkvie v tom, keď sa jedná o dlhodobo plánovaný proces. Rekvalifikácia na poslednú chvíľu, ktorá je tlačená nedostatkom času, nedosahuje také výsledky, ako keď sa k nej pristupuje s rozmyslom a ide o premyslený proces. Pracovné tipy a rady nájdete na job portáli 123jobs.sk.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper