Čtvrtek, 11 května, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyVypadávanie vlasov je problém, ktorý trápi nejedného človeka. Ako sa s ním...

Vypadávanie vlasov je problém, ktorý trápi nejedného človeka. Ako sa s ním vysporiadať?

Vlasy vypadávajú v určitej miere každý deň, a je to úplne normálne. Každý vlas má svoj prirodzený životný cyklus, ktorý keď skončí, tak vlas vypadne. Tieto vlasy sú nahradzované vlasy novými. Rozhodne by však nemali vlasy vypadávať po prameňoch, alebo v nadmernom množstve. To potom môže ísť o určitý zdravotný problém, ako sú hormonálne poruchy, ochorenia štítnej žľazy, kritický nedostatok vitamínov a minerálov a nevhodná starostlivosť o vlasy. Ako zamedziť vypadávaniu vlasov?

Vypadávanie vlasov
Nadmerné padanie vlasov je veľmi frustrujúce, pretože vlasy dotvára náš celkový vzhľad. Najväčší podiel na tom má predovšetkým nevhodná starostlivosť o vlasy. Až potom nastupujú zdravotné problémy a ďalšie príčiny vypadávania vlasov. Ošetrenia, ktoré majú zlepšiť náš vzhľad, ako je farbenie vlasov, ich kulmovanie, žehlenie, vysúšanie fénom a nesprávny výber kozmetiky môžu byť dôvodom, prečo vlasy vypadávajú vo veľkej miere. Vlasy poškodzuje nadmerné slnenie alebo aj silný vietor.

Pozor na to, čo jete
Tiež to, čo jeme, môže ovplyvniť kvalitu vašich vlasov. Strava by mala byť bohatá na vitamíny A1, E, biotín a vitamín B5. Pokiaľ nebudete mať týchto vitamínov dostatok, prejaví sa to slabými vlasmi bez lesku, ktoré po čase začnú vypadávať.

Vitamín A1, ktorý poznáme ako retinol, je pre vlasy niečo podobné, ako hnojivo pre vaše kvety. Nedostatok tohto vitamínu sa prejaví riedkymi vlasmi. Dôležité je tiež spomenúť, že vitamín A1 priamo ovplyvňuje štruktúru keratínu. Pre jeho začlenenie do stravy je dôležité konzumovať také potraviny, ako je mrkva, paradajky, pečeň, mliečne výrobky a tučné ryby.
Vitamín E, je antioxidantom, ktorý všeobecne zlepšuje krvný obeh. Vďaka tomu sa živiny ľahko a rýchlo dostanú tam, kde ich treba. A teda aj k vlasom. Tento vitamín obsahujú tučné ryby, oriešky a semienka.
Biotín je zložka, ktorá je veľmi dôležitá na podporu rastu vlasov. Pokiaľ budete jesť potraviny, ako sú vajcia, celozrnné a mliečne výrobky či pečeň, môžete sa tešiť rýchlejšiemu rastu, hustých a pružných vlasov.
Vitamín B5, známy ako kyselina pantotenová pôsobí ako brnenie pre vaše vlasy. Ochráni ich pred vetrom, mrazom aj slnečnými lúčmi. Je súčasťou banánov, brokolice, mlieka aj rýb.
Ďalšie minerály, ako je železo, zinok a bielkoviny, sú dôležité pre zdravie a kvalitu vašich vlasov.
Droždie je liekom na vypadávajúce vlasy
Aj naše babičky vedeli, že na vypadávajúce vlasy je vhodné použiť droždie. Práve droždie je totiž bohaté na vitamíny zo skupiny B, ale aj na zinok, železo, sodík, jód, draslík, horčík, fosfor, chróm, selén a meď. A práve to je ideálna zmes pre zdravé vlasy. Zalejte 1 kocku droždia horúcou vodou a poriadne premiešajte, aby sa rozpustilo. Po vychladení pite každý deň. Pravidelnosť je dôležitá.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper