Pondělí, 27 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Pre ženyŠperky v legendách

Šperky v legendách

Legendy sú všeobecne vnímané ako čiastočne fiktívne príbehy s vysokou mierou prikrášlenia. Dej legiend sa obvykle točí okolo nejakej postavy, ktorá má buď predobraz v skutočnej osobnosti, alebo touto osobnosťou je, sú jej však pripisované až nadľudské schopnosti a veľmi napínavý životný príbeh.

Legenda prináša komplexný pohľad na určitý mýtický svet so všetkými jeho prvkami vrátane očakávaného správania a špecifických kultúrnych a tradičných obrazov a hodnôt.

V rade legiend zohrávajú veľmi dôležitú úlohu aj šperky – obvykle sa jedná o honosné a bohato zdobené predmety s drahokamami, ktoré majú často buď symbolizovať konkrétnu vlastnosť nositeľa, alebo mu alebo ju priniesť zvláštne schopnosti. 

Šperky v legendách tak často plnili veľmi dôležitú funkciu, či už išlo o určitú moc, záväzok alebo umožňovali poznanie (identifikáciu) osoby, ktorá bola stratená. Najčastejšie sa jednalo o prstene či prívesky (medailóny).

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper