Čtvrtek, 23 května, 2024
novinky

Čo o vás prezradí voľba dekorácie alebo strom ako spoločník v interiéri

Redakce doporučuje

Radi sa obklopujeme prírodou a moderné trendy nám v tom rozhodne prajú. A ak nemáme možnosť sadiť vždy na živé súčasti výzdoby (ako sú napríklad izbové kvety), radi sa uchyľujeme aspoň k ich výtvarnej prítomnosti.

Práve preto je obraz alebo fototapety stromu vo väčšine moderných domov a bytov tak obľúbená. Nie vždy ide o záber na celú korunu, hocikedy je v hre len kúsok vetvičky, najčastejšie s kvetmi alebo sviežo zeleným jarným lístím. Zaujíma vás, čo o vás hovorí typ dekorácie, ktorý si vyberiete?

Strom ako symbol rodiny, ale aj milovníka samoty

Väčšinou si strom predstavujeme ako niečo, čo symbolizuje pospolitosť. Koniec koncov – nie nadarmo sa rodinné rodokmene kreslia práve na kmeňoch a vetvách nejakého listnatého velikána. Nie vždy však ide o pravidlo. Veľmi veľa o vás totiž vypovedá aj to, akú kompozíciu stromu zvolíte a či pri tom dbáte na detaily.

Keď chcete jednoducho len strom

Mohutný kmeň, koruna s jarným alebo naopak jesenným motívom, jednoduché pozadie… Tiež si ideálny obraz predstavujete takto? Potom ste podľa psychológov človek, ktorý dokáže rýchlo riešiť krízové ​​situácie a len tak niečo ho nezaskočí. Naozaj. Zapamätajte si to, až budete niekedy musieť kresliť strom na prijímacom pohovore v rámci svojho „psychologického“ rozboru.

Ak sú pre vás dôležité detaily, svedčí to o viacerých veciach

Ak je vaša nová fototapeta stromy priamo pokrytá, a okrem toho sú na nej aj ďalšie detaily ako napríklad most cez rieku, vtáky na oblohe, kvety v tráve a pod., potom to svedčí o tom, že aj vy budete trochu komplikovanejšia osobnosť. Obyčajnosť vám najskôr nestačí – radi všetko doťahujete do precíznych koncov a vôbec máte radi vo všetkom poriadok.

Že na vás táto charakteristika tak úplne nesedí? Potom je v hre ešte druhá možnosť. Bojíte sa byť sami, neustále hľadáte niečo, čím by ste zmysluplne vyplnili svoj voľný čas (av tomto prípade aj priestor okolo vás) a celkovo sa cítite neisto. Často si podvedome podobné dekorácie kupujeme v nejakom zložitom životnom období – rozvod, smrť v blízkej rodine a pod. Nehádžte to za hlavu, môže to znamenať, že potrebujete pomoc (alebo ju potrebuje ten, kto si takú dekoráciu domov zaobstaral).

Strom s tieňmi a dynamikou

Dosť možno vám nestačí obyčajný obrázok stromu a skrátka a dobre potrebujete, aby pôsobil čo najviac naživo. Tiahnu sa od neho dlhé tiene? Máte dojem, že sa v jeho rozmazanom pozadí môže ukrývať nejako tajomstvo? Potom ste podľa všetkého človek, ktorý rád hľadí do budúcnosti, je dynamický a vie sa prispôsobiť každej situácii. Vaša tapeta strom na stenu o tom podáva jasný dôkaz. To však platí len v prípade, keď sú tiene úplne jasne vymedzené na pravú stranu. Ak sa natáčajú doľava alebo sa ich smer jednoznačne nedá určiť, znamená to skôr, že radi skúmate veci do hĺbky a zaujímate sa o skutočné pozadie dejov a udalostí vo vašom okolí. A to je vlastnosť, ktorá sa vždy hodí.

Čo o vás vypovedá malý strom vo veľkej krajine

Aj také obrazy sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Väčšinou ich dopĺňa nejaký citát, avšak hrať môžu aj na jasne znejúcu strunu nevypovedaného. A čo na to psychológie? Všeobecne sa dá povedať, že pokiaľ milujeme obrázky stromov, ktoré vypĺňajú prakticky celú zverenú plochu, svedčí to o našom sebavedomí. A v prípade miniatúrnych stromov je to presne naopak.

Avšak môže to znamenať aj to, že práve hľadáme svoju životnú cestu alebo to, že sa radi nechávame prekvapovať niečím novým a nevšedným. Záleží len na vás, akú interpretáciu si v tomto prípade zvolíte. Dbajte však na to, aby ani „malý strom“ nepôsobil v interiéri smutne a nedotiahnute. Doplňte ho preto napríklad menšími suvenírmi, obrázkom v okolí a pod., ako samostatná dominanta múru sa totiž príliš nehodí.

Vyberáte darček? Aj tu svoje znalosti uplatníte

Chcete prekvapiť svoju kamarátku ideálnou dekoráciou, určenou práve do jej interiéru? Potom si ešte raz prečítajte nasledujúce riadky. Pomerne ľahko odhadnete, aký obraz alebo fototapety by sa hodil k jej povahe a zaručene tak pri výbere nešliapnete vedľa. A to sa rozhodne hodí, čo hovoríte?


Redakcia radí: Tie správne dekorácie zútulnia Váš byt, či dom.


- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Skryté nebezpečenstvo stresu: Ako ovplyvňuje vaše telo a myseľ?

Stres je v súčasnosti najrozšírenejším zdravotným problémom na svete. Do tohto stavu nás dostáva práca, osobné vzťahy, choroba, politika,... vyhnúť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img