Čtvrtek, 30 března, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyAko vymeniť vodovodnú batériu

Ako vymeniť vodovodnú batériu

Kvapkajúca voda, ťažšia manipulácia alebo len zmena dizajnu miestnosti – dôvodov na výmenu vodovodnej batérie je niekoľko. Nech už je ten váš akýkoľvek jej výmenu zvládnete aj sami bez inštalatéra. Dôležité je len zadovážiť si správnu novú vodovodnú batériu.

Nástenné alebo stojánkové

Rozdiel medzi nástennou a stojánkovou vodovodnou batériou je v rozvodoch vody. Pokiaľ chcete batériu len vymeniť siahnite po takej aká bola pôvodná. Ak si kuchyňu len budujete nemusíte sa v tomto smere obmedzovať.

Praktickejšie sú ale drezové batérie stojánkové. Jednoducho sa s nimi manipuluje, poskytnú vám viac priestoru a môžete pod nimi pohodlne opláchnuť aj objemnejší riad.

Ak potrebujete vymeniť nástennú vodovodnú batériu bude dôležité zmerať rozteč, teda vzdialenosť medzi prívodnými rúrkami na stene, ktorými prúdi teplá a studená voda. Rozteč môžete zmerať aj na starej batérii – zistite aká je vzdialenosť medzi prípojkami.

Rozteč budete potrebovať aj pri výmene ďalších nástenných batérií ako sú napríklad sprchové batérie.

Ako vymeniť vodovodnú batériu

Ako prvé vypnite hlavný prívod teplej a studenej vody a otvorte kohútiky na batérii aby vytiekla zvyšná voda. Odskrutkujte matice, ktoré nájdete pod krytkami a batériu jednoducho dajte dole. Novú batériu nasadíte rovnako ako ste odstránili starú.

Výmena stojánkovej batérie si vyžaduje trochu zručnosti. Ako prvé odskrutkujte hadice ktorými sa privádza voda do batérie. Hneď potom odskrutkujte skrutku, ktorým sa batéria uchytáva. Všetko nájdete pod umývadlom (drezom). Pri odskrutkovávaní hadíc na prívod teplej a studenej vody si dajte pozor, môže sa v nich nachádzať voda.

Hneď ako uvoľníte uchytávajúcu skrutku batérie môžete ju celú zhora vytiahnuť. Novú batériu namontujete jednoducho – presne opačne ako ste demontovali starú. Hadice na vodu prestrčte cez otvor a batériu pripevnite skrutkou. Teraz stačí už len pripevniť hadice z batérie na rúrky a máte to.

Dobré je omotať závity rúrok, ktorými tečie voda teflónovou páskou. Hadičky tak budú lepšie tesniť a riziko, že vám bude prekvapkávať voda bude takmer nulové.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper