Pondělí, 27 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Pre ženyVeľké jarné upratovanie: ako na to ekologicky a lacno

Veľké jarné upratovanie: ako na to ekologicky a lacno

Jar je tu a s ňou aj príležitosť na nový začiatok. Už naši predkovia pokladali rituály spojené s príchodom jari za veľmi dôležité. Všetko staré odchádza a nové, mladé a svieže prichádza. Jedným z najlepších spôsobov, ako začať túto sezónu obnovy, je veľké jarné upratovanie. Je to šanca upratať, zorganizovať a osviežiť svoj životný priestor. Treba však myslieť aj na životný priestor mimo nášho domova. V dnešnom svete si čoraz viac ľudí uvedomuje dopady svojich činov na životné prostredie vrátane produktov, ktoré používajú na čistenie svojich domovov. Bohužiaľ, veľa ekologických čistiacich prostriedkov má vysokú cenu, čo situáciu sťažuje spotrebiteľom, ktorí dbajú aj na svoj rozpočet. Dobrou správou je, že existuje množstvo cenovo dostupných a udržateľných alternatív k tradičným čistiacim prostriedkom, ktoré vás nezruinujú. 

Už zrejme každá drogéria ponúka ekologické čistiace prostriedky. Teta drogérie pravidelne ponúka zaujímavé akcie, ktoré sa vzťahujú aj na ekologické čistiace prostriedky. Stačí pravidelne sledovať nový Teta drogérie leták. Teta leták a ďalšie akčné letáky ponúkajú weby, ako napríklad Kaufino.com. Viac akčných letákov si môžete prelistovať tu

zdroj: www.unsplash.com

Vyskúšajte ocot 

Jedným z najúčinnejších a cenovo dostupných zelených čistiacich prostriedkov je ocot. Táto všestranná kvapalina sa dá použiť na čistenie všetkého od kuchynskej linky až po kúpeľňové obklady. Jednoducho zmiešajte rovnaké diely vody a octu v rozprašovači a použite ho na čistenie povrchov v celej domácnosti. Ocot je nielen účinný pri čistení, ale je aj úplne bezpečný a netoxický a výborne odstraňuje vodný kameň. Ak vám prekáža jeho nie veľmi vábivá vôňa, môžete do zmesi pridať aj pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja. 

Jedlá sóda nie len na pečenie

Ďalším dostupným a ekologickým čistiacim riešením je jedlá sóda. Tento lacný prášok možno použiť na čistenie všetkého – od kobercov až po rúry. Jednoducho ho posypte na povrch, ktorý chcete vyčistiť, nechajte ho pár minút pôsobiť a potom ho utrite vlhkou handričkou, alebo prejdite vysávačom. Pre extra čistiacu silu zmiešajte sódu bikarbónu s octom a vytvorte silnú čistiacu pastu.

Kastílske mydlo, alebo mydlové orechy? Možností je neúrekom

Okrem octu a jedlej sódy existuje množstvo ďalších udržateľných ekologických čistiacich prostriedkov, ktoré nezruinujú ani rieky, ani vašu peňaženku. Jedným z príkladov je kastílske mydlo, čo je jemné a ekologické mydlo vyrobené z rastlinných olejov. Kastílske mydlo môžete použiť na čistenie všetkého od podláh až po bielizeň a je dostupné v tekutej aj tyčinkovej forme. Tevos drogéria má taktiež bohatú ponuku ekologických čistiacich prostriedkov. Tevos drogéria akcie má na svojich stránkach s týždennou pravidelnosťou Tevos leták

A vedeli ste, že pomocou orechov dokážete vyprať svoje prádlo? Mydlové orechy sú orechy s vysokým obsahom saponínov, ktoré rastú prevažne v Nepále a Indii. Mydlové orechy majú dezinfekčné a protiplesňové účinky a špecifickú, jemnú vôňu. 

Čistiacimi prostriedkami to nekončí

Pokiaľ ide o trvalo udržateľné čistenie, je tiež dôležité znížiť množstvo odpadu. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je použiť opakovane použiteľné čistiace utierky namiesto jednorazových papierových utierok. Môžete si vyrobiť vlastné čistiace utierky rozrezaním starých tričiek alebo uterákov, alebo si ich môžete kúpiť od ekologických predajcov.

Nakoniec je dôležité si uvedomiť, že udržateľné upratovanie domácnosti nie je len o produktoch, ktoré používate, ale aj o spôsobe, akým ich používate. Napríklad vypnutie vody, keď ju nepoužívate a používanie vedra namiesto hadice, môže pomôcť znížiť plytvanie vodou. Navyše, použitie opakovane použiteľného mopu alebo metly namiesto jednorazového môže pomôcť znížiť množstvo odpadu a ušetriť peniaze z dlhodobého hľadiska.

Trvalo udržateľné upratovanie domácnosti nemusí byť drahé. Používaním cenovo dostupných a ekologických čistiacich prostriedkov, ako je ocot, sóda bikarbóna a kastílske mydlo, a znížením množstva odpadu môžete svoj domov čistiť trvalo udržateľným spôsobom bez toho, aby ste minuli desiatky eur. Nielenže to prospeje životnému prostrediu, ale vytvoríte aj zdravší a bezpečnejší domov pre vás a vašu rodinu.


Zútulnite si svoj domov kvalitnými doplnkami ! Nakupujte ešte dnes.


Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper