Úterý, 16 července, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyZaujíma ťa, ako môžeš kombinovať esenciálne oleje?

Zaujíma ťa, ako môžeš kombinovať esenciálne oleje?

Kombinovanie esenciálnych olejov je v aromaterapii veľmi obľúbené a úspešne sa používa na podporu liečby najrôznejších zdravotných ťažkostí a problémov. Jednotlivé liečebné vlastnosti esenciálnych olejov sa totiž zvýrazňujú pri určitých kombináciách.

Ukážeme si to na nasledujúcich príkladoch. Levanduľový olej a olej z mäty priepornej sú užitočné pri zmierňovaní napätia a stresu. Keď tieto dva oleje skombinuješ, výrazne sa zväčší ich efektivita. Rovnako, olej z ďateliny a mäty piepornej môžu byť kombinované pre väčší efekt v prípade potreby zmiernenia tráviacich problémov.

Kombinácie esenciálnych olejov môžeš smelo použiť v tvojej každodennej aromatepii. Či už inhaláciou na ktorú dobre poslúži doTERRA aroma lampa, ale aj lokálnou aplikáciou priamo na kožu. Rovnako sa nemusíš báť ich použitia ani v prípade detí. Pomôcť by ti mohol aroma difúzer s ktorým sa táto činnosť veľmi ľahko stane ich obľúbenou. Nezabúdaj na kvalitu, ktorá je (nielen) pre deti pri výbere olejov veľmi podstatná. DoTERRA oleje pre deti sú veľmi dobrou voľbou, na ktorú sa jednoducho môžeš spoľahnúť.

Možné kombinácie esenciálnych olejov:

Pre úspešné použitie kombinácie esenciálnych olejov je dôležité poznať základné princípy aromaterapie, rovnako ako mať znalosti o konkrétnych esenciálnych olejoch a ich vlastnostiach. Je tiež dôležité vykonávať testy citlivosti na kožu, aby sa minimalizovali riziká alergických reakcií a  podráždenia.

Existuje nekonečné množstvo kombinácií esenciálnych olejov, ktoré môžeš použiť v aromaterapii či pri výrobe kozmetiky. Tu je niekoľko príkladov:

1. Lavandu, rozmarín a eukalyptus pre uvoľnenie svalov

2. Citrón, grapefruit a mäta pre osvieženie a energetickejšiu náladu

3. Levanduľa, ylang-ylang a bergamot pre upokojenie a zlepšenie spánku

4. Bergamot, rozmarín a levanduľa na zníženie stresu

5. Levanduľa, tymian a eukalyptus pre upokojenie kašľa

6. Rozmarín, bazalka a levanduľa pre podporu koncentrácie a jasného myslenia

migrén

7. Levanduľa, citrón a grapefruit pre zlepšenie nálady a odstránenie úzkosti

8. Zázvor, levanduľa a mäta na zmiernenie bolesti hlavy

9. Palmarosa, geránium a ylang-ylang na omladenie a hydratáciu pokožky

10. Klinček, cyprián a kadidlo na posilnenie imunitného systému a prevenciu chorôb

Tieto kombinácie olejov môžu byť použité samostatne alebo zmiešané do rôznych kozmetických, vonných alebo terapeutických produktov. Je však dôležité byť si dobre vedomý ich účinkov a používať ich s opatrnosťou, najlepšie po konzultácii s odborníkom na aromaterapiu.

Nezabúdaj na bezpečnosť

Najlepší spôsob, ako zabezpečiť bezpečnosť používania esenciálnych olejov, je používať ich v miernom množstve a vždy sa riadiť postupmi a pokynmi odporúčanými výrobcami.

Kombinácia esenciálnych olejov je bezpečná v prípade, ak sú použité v správnej koncentrácii a skombinované s kompatibilnými olejmi. Je však dôležité vyhýbať sa určitým kombináciám olejov, ktoré spolu môžu mať nežiaduce účinky alebo byť toxické. Preto je vždy viac ako odporúčané kombinovať oleje až po overení si to u profesionálneho aromaterapeuta

Pred  akými nežiadúcimi účinkami ťa bezpečné používanie ochráni:

1. Alergické reakcie: Niektoré osoby môžu byť citlivé na určité esenciálne oleje alebo na ich kombinácie. Prejavuje sa to alergickou reakciou, ako je kožná vyrážka, svrbenie alebo podráždenie. Preto je dôležité pred použitím vykonať test citlivosti na malom kúsku kože, sledovať reakciu a v prípade akejkoľvek nepriaznivej reakcie, miesto okamžite umyť a s používaním esenciálneho oleja prestať.

2. Negatívny vplyv na vývoj plodu alebo dieťaťa: Niektoré esenciálne oleje či ich kombinácie môžu byť nebezpečné pre tehotné a dojčiace ženy. Tieto oleje by sa mali používať iba po konzultácii s lekárom.

3. Pri/otrávenie: Niektoré esenciálne oleje, ako napríklad thuja, artemísia a eukalyptus, môžu byť oxické, ak sa používajú vo vysokých dávkach. Tieto oleje by sa mali používať veľmi opatrne a po konzultácii s odborníkom.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper