Pondělí, 27 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Pre ženyViete, podľa čoho si vyberať kvalitný kolagén, ktorý najlepšie využije vaše telo?

Viete, podľa čoho si vyberať kvalitný kolagén, ktorý najlepšie využije vaše telo?

Informácie o tom, že je pre naše telo kolagén dôležitý, môžeme v poslednom desaťročí počúvať zo všetkých možných strán. Ľudia všeobecne väčšinou vedia, že má kolagén vplyv na vzhľad pokožky. Preto si obzvlášť ženy kupujú kolagénové prípravky, do ktorých sú ochotné investovať veľa peňazí. V čom všetkom nám však kolagén pomáha? A čo sledovať pri výbere kolagénových produktov?

Kolagén a naše zdravie

Kolagén je základná stavebná vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá spája bunky tkanív, kostí a šliach. Nájdeme ju v chrupavkách kostí a asi 75% tvorí našu pokožku. Môžeme ho brať za takú lepiacu hmotu tela živých organizmov.

Kolagén neovplyvňuje iba vzhľad a zdravie našej pokožky, ale aj našich vlasov a nechtov. Môže tiež za správnu funkčnosť pohybového aparátu. Prínosný je aj k nervovému a imunitnému systému.

Kedy začať kolagén dopĺňať

Budete možno prekvapení, ale pokojne už v tridsiatich rokoch. Kolagén totiž naše telo produkuje v plnom množstve asi do 25 rokov veku. Potom jeho tvorba klesá a okolo 45 rokov veku takmer ustane. A kolagén, ktorý vyprodukuje telo vo vyššom veku je nekvalitný, neporovnateľný s tým, ktorý telo tvorilo v 20 rokoch…

Tvorba kolagénu klesá nielen vekom. Za zníženie tvorby môže aj stres, nedostatok pohybu, nedostatok pobytu vonku, strava chudobná na vitamíny A, C, E, železo a vápnik, ako aj nedostatočná regenerácia po fyzickom cvičení a cvičenie vedúce k zraneniam.

Zvyšujúci vek vedie aj k znižovaniu hustoty kostí. Riziko osteoporózy vzniká u žien v menopauze. Správny kolagén vie ale všetky uvedené riziká eliminovať.

Stavte na hovädzí kolagén

Naše telo vie najlepšie využiť hovädzí kolagén. Ešte lepšie je, keď je hydrolyzovaný. Zaujímajte sa o jeho pôvod, či vznikol u certifikovanej farmaceutickej spoločnosti. Mieru vstrebateľnosti umocňuje napr. vitamín C, ktorý môže byť v kolagénovom produkte pridaný.

Práve taký je hydrolyzovaný kolagén Cartylis. Nájdete ho na eliteq.sk, kde sú o ňom uvedené aj všetky ďalšie informácie. S jeho účinkami budete zaručene spokojní.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper