Středa, 29 března, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Pre ženyOživte svoje záclony a oblečenie s parným generátorom alebo naparovacou žehličkou

Oživte svoje záclony a oblečenie s parným generátorom alebo naparovacou žehličkou

Verte, či nie, práčka je plná najrôznejších mikroorganizmov. Bežne sa v nej nachádzajú nebezpečné baktérie a vírusy, ako napríklad zlatý stafylokok, salmonela, e-coli či rotavírusy. Prirodzene, dostanú sa do nej zo špinavého oblečenia. Pranie pri nižších teplotách a ani bežný prací prášok ich nedokážu vyhubiť.

Riešením je pranie pri teplote aspoň 60 stupňov, ktoré však môže niektoré druhy odevu znehodnotiť. Ak radi vsádzate na istotu a chcete seba i blízkych ochrániť pred nebezpečnými vírusmi i baktériami, vyrieši to žehlička s parným generátorom. Vysoká teplota zničí nežiaduce mikroorganizmy, oblečenie vyrovná a čo je dôležité, vdýchne mu nový život.

Parný generátor oblečenie i záclony oživí

Dezinfekcia pôsobením vysokej teploty a vyrovnanie oblečenia nie sú ani zďaleka jediné výhody žehlenia parným generátorom. Parný generátor Braun si poradí aj s ťažko prístupnými miestami na odeve, ako sú záhyby alebo volány a pôsobením pary mu dodá svieži vzhľad. To isté platí aj pre žehlenie záclon a závesov.

Aké sú výhody žehlenia parným generátorom?

Dvakrát rýchlejšie žehlenie

Ak žehlenie nepatrí k vašim obľúbeným činnostiam, žehlička s parným generátorom Braun CareStyle posunie túto činnosť na úplne inú úroveň. Vďaka použitým technológiám usporíte polovicu času. Po vyžehlení sú záclony i oblečenie vyrovnané, čisté a plné intenzívnych odtieňov.

Správne nastavenie teploty

Ak máte žakárové záclony, so žehlením si starosti robiť nemusíte. Záclony či závesy z polyesteru a syntetických materiálov si vyžadujú žehlenie pri nízkych teplotách. Voálovú záclonu je ideálne žehliť pomocou pary. To isté platí pre oblečenie či bytové doplnky z prírodných materiálov, ako sú bavlna a ľan.

Faktom je aj to, že mnohé gazdinky nevedia, pri akej teplote žehliť oblečenie a záclony. Avšak ak majú doma parný generátor, ten tento problém vyrieši za ne. Disponuje totiž inteligentným systémom iCare a režimom Eco. Systém iCare je o nastavení bezpečnej teploty pre všetky druhy textílií. Eco režim je určený pre jemné materiály a žehlenie pri nízkych teplotách.

Žehlenie ťažko prístupných miest  bez námahy

Ak majú záclony i oblečenie pôsobiť sviežo, musia byť rovné aj v ťažko prístupných miestach. Zabudnite na večné naprávanie a premiestňovanie oblečenia na žehliacej doske, aby ste mohli vyžehliť švy, volány či okolie zipsu.

Žehlička s parným generátorom má žehliacu plochu FreeGlide 3D, ktorá zabezpečí, že žehliť môžete v každom smere a hravo vyžehlíte aj ťažko dostupné miesta na oblečení. Plusom je aj to, že parný generátor nezastavia pri pohybe ani prekážky, ako napríklad gombíky či zipsy.

Pohodlné žehlenie i uskladnenie

Parný generátor má ergonomickú rukoväť z príjemných materiálov, ktorá sa nešmýka. Okrem toho funkcia Easy Lock umožňuje jednoduché zabezpečenie žehličky a vďaka kompaktnému dizajnu ju rýchlo odložíte na určené miesto, kde bude čakať na ďalšie žehlenie.

Alternatívou parného generátora je naparovacia žehlička

Naparovacia žehlička Braun je alternatívou parného generátora. Poradí si s ťažko prístupnými miestami na oblečení a vdýchne život aj starším záclonám či odevu. Čím je výnimočná?

Prívlastkom najrýchlejšia sa pýši naparovacia žehlička TexStyle 9. Podobne ako parný generátor disponuje technológiou iCare a ECO, ktorá je o nastavení bezpečnej teploty pre všetky druhy textílií. Oblasť golierov a švov vyžehlíte bez zaváhania kvôli špičke v tvare trojuholníka.

Chcete záclony či oblečenie vyžehliť vertikálne? S naparovacou žehličkou Braun to nie je problém, pretože umožňuje vertikálne naparovanie vo zvislej polohe. Nevzhľadné záhyby na záclonách či závesoch sa stanú minulosťou.

Oceníte aj automatické vypnutie a jednoduché dopĺňanie vody. Systém Anti drip zabraňuje kvapkaniu vody zo žehliacej plochy.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper