Čtvrtek, 23 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
MódaAkú čiapku zvoliť, aby sme boli túto zimnú sezónu trendy?

Akú čiapku zvoliť, aby sme boli túto zimnú sezónu trendy?

Ak chceme byť v tohtoročnej zimnej sezóne trendy, mali by sme tomu prispôsobiť aj naše módne doplnky. Jedným z nich je aj zimná čiapka. A práve na tie sa teraz pozrieme pekne zblízka. Čiapka je nielen funkčná, ale aj vysoko módny doplnok, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. Na jej výbere záleží, ako bude celkový outfit vyzerať. Ak si s výberom čiapky neviete rady, nevadí. Na nasledujúcich riadkoch si povieme, podľa čoho čiapku vyberať, ako ju kombinovať s ostatnými prvkami outfitu a aké farebné modely budú v tohtoročnej zimnej sezóne v kurze. Čítajte a inšpirujte sa!

Podľa čoho vyberať zimnú čiapku?
Zimnú čiapku môžeme vyberať na základe najrôznejších kritérií. Existujú trendy čiapky s podšívkou aj bez nej. K dispozícii sú elegantné aj športovo ladené kúsky, záleží teda aj na tom, kam si chceme s čiapkou vyraziť. Na trhu sú na zohnanie čiapky najrôznejších tvarov. Môžu tiež disponovať rôznymi dekoratívnymi prvkami a ozdobami. Mali by sme mať tiež na mysli, že vybrané doplnky by k sebe mali farebne ladiť. Ak máme teda v skrini šály, nákrčníky a topánky prevažne v hnedej farbe, bude dobré vybrať k nim aj čiapku v zemitých odtieňoch. Tie budú napokon v tohtoročnej zimnej sezóne naozajstným trhákom. O farbách si však viac povieme v nasledujúcom odseku. Čiapky je možné vyberať aj podľa tvaru našej tváre alebo podľa dĺžky našich vlasov. Rozmernejšie čiapky s predĺženým koncom pristanú najmä dlhovláskam, klasické kratšie čiapky potom ocenia skôr ženy s kratším zostrihom. Ak máme okrúhly tvar tváre, pristanú nám asymetricky riešené čiapky, popr. aj módne barety. Hranatá tvár potom skvele vynikne s vysokou čiapkou, ktorá dokáže opticky predĺžiť tvár. Oválnej tvári zase pristane symetrický tvar čiapky. Ak máte srdcovitý tvar tváre, môžete staviť na trendy čiapky, ktoré ľahko spadajú do čela.

Aké farby, vzory, motívy a zdobenie budú v tohtoročnej zimnej sezóne v kurze?
V tohtoročnej zimnej sezóne budú hrať prím najmä pastelové a prírodné odtiene. Kanárikovo žltá, pistáciová aj krémová čiapka tak bude tým správnym riešením. Tento rok budú v kurze tiež chlpaté prvky, ako sú napr. brmbolce, ktoré možno ľahko zladiť s chlpatým golierom našej bundy. Ak sa zameriame na vzory a motívy, povedú najmä tie zvieracie. Milovníci extravagantných kúskov tak môžu siahnuť po zebrovanej, leopardí alebo krokodílej čiapke. Elegantným outfitom potom pristanú aj čiapky, ktoré sú posiate perličkami či drobnými trblietavými kamienkami. Tie je potom možné ľahko ladiť aj s našimi náušnicami, hodinkami a ďalšími šperkami.

Ako zladiť zimnú čiapku so zvyškom nášho outfitu?
Keďže je zimná čiapka módny doplnok, mala by dokonale ladiť s ostatnými prvkami nášho outfitu. K sukniam a šatám sa tak hodia aj zdobenejšie modely dámskych zimných čiapok. Na športovom aktivity potom dievčatá a ženy volia často minimalistické kúsky dámskych čiapok. Ak zvolíme čiapku v jednofarebnom prevedení, môžeme ju kombinovať aj s pestrofarebným oblečením, popr. s odevmi so vzormi a motívmi. Výraznejšie čiapky v pestrofarebnom prevedení potom ľahko zladíme s decentným jednofarebným oblečením. Ak sa budete riadiť týmto heslom, nemôžete šliapnuť vedľa. Veľmi dobre pôsobí aj to, ak je vaša čiapka vyrobená z rovnakého materiálu, ako ďalšie látkové doplnky. Ďalej záleží aj na štruktúre módnych doplnkov. V ideálnom prípade ladíme hladké čiapky s hladkým šálom a rukavicami, rebrované modely zase s tými rebrovanými. Čiapku s chlpatým brmbolcom potom vkusne doplníme aj bundou a rukavicami s chlpatými prvkami.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper