Středa, 10 května, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyZabudnite na posilňovňu: Ako môže lezenie posilniť celé telo

Zabudnite na posilňovňu: Ako môže lezenie posilniť celé telo

Lezenie po skalách zvané tiež bouldering je medzi fitness nadšencami a milovníkmi dobrodružstiev a adrenalínu čoraz populárnejšie. Nie je to len zábavný spôsob, ako tráviť čas, ale je to aj akčné cvičenie, ktoré je výzvou pre vaše telo aj myseľ. Lezenie po skalách navyše posilňuje svaly celého tela zábavným spôsobom. Či už lezecká stena, lezecká stena pre deti, alebo lezenie po skalách v prírode – výsledok je podobný: spevnené telo a dobrý pocit z dobrodružstva

zdroj: www.unsplash.com

Lezenie po skalách: Lepšia kondícia, aj sústredenie

Lezenie po skalách je nízkonákladový šport ktorý môže na určitej úrovni vykonávať naozaj každý. Na bouldering nepotrebujete žiadne extra vybavenie – postačí vám kvalitnejšie oblečenie a lezecké topánky. Ponuka kvalitného športového oblečenia je už dnes naozaj široká. Obchody, ako je napríklad reťazec Answear ponúkajú kvalitné športové oblečenie za výhodné ceny a ak máte Answear zľavový kód, bude pre vás nákup ešte výhodnejší. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je bouldering, alebo lezenie po skalách dobrý pre vaše telo: 

Buduje silu a vytrvalosť: Lezenie vyžaduje zapojenie celého tela, čo z neho robí skvelý tréning pre vaše svaly. Pomáha budovať silu v rukách, chrbte, ramenách a jadre a zároveň zlepšuje vytrvalosť a flexibilitu. Lezenie, alebo bouldering tiež prispieva k správnemu držaniu tela. 

Bouldering zlepšuje kardiovaskulárne zdravie: Lezenie môže rozprúdiť vaše srdce a udržať ho zdravé. Keď stúpate, vaša srdcová frekvencia sa zvyšuje a používate veľké svalové skupiny, čo pomáha zlepšiť cirkuláciu a okysličenie krvi v celom tele.

Bouldering tiež zvyšuje sústredenie a podporuje jasnú myseľ: Lezenie vyžaduje, aby ste boli prítomní v danom okamihu a sústredili sa na váš cieľ. Je to skvelý spôsob, ako zlepšiť svoju duševnú jasnosť a zvýšiť schopnosť koncentrácie.

Bouldering: šport, ktorý si môže dovoliť každý

Lezenie po skalách je presne ten šport, o ktorom sa dá vyhlásiť: ,,Veľa muziky za málo peňazí”. Nízke náklady na vybavenie: na rozdiel od iných športov si lezenie nevyžaduje veľa drahého vybavenia. Všetko, čo potrebujete, je dobrý pár lezeckých topánok, taška s kriedou a úchyt, aby ste mohli začať bouldrovať alebo liezť na hornom lane. A ak nakúpite cez cashback, budete to mať ešte lacnejšie. Služba cashback spočíva predovšetkým v tom, že z každého nákupu vám bude vrátené určité množstvo peňazí. Tie potom môžete použiť na ďalšie nákupy. Cashbacky, ako je napríklad cashback Tipli.sk tiež ponúka zľavové kódy, ako je napríklad Modivo zľavový kód.  

Možností je neúrekom: lezecká stena, pokiaľ žijete v meste, lezecká stena pre deti, aby ste zapojili aj svoje ratolesti, alebo lezenie po skalách v prírode – samozrejme v na to určených lokalitách. 

Lezenie ako rodinná aktivita pre všetky vekové kategórie 

Bouldering je prístupný pre všetky úrovne: Bouldering a lezenie po skalách je možné vykonávať v interiéri na lezeckej stene alebo exteriéri na skalách, čo z neho robí skvelú aktivitu pre všetky úrovne lezcov a lezkýň. Či už začínate, alebo ste pokročilý lezec, na lezeckej stene sa vždy nájde výzva. Existujú aj lezecké steny pre deti, čo z boulderingu robí ideálnu rodinnú aktivitu. 

Okrem fyzických a psychických výhod je lezenie po skalách aj skvelou spoločenskou aktivitou. Lezecké telocvične sú ideálnym miestom na stretnutie s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí zdieľajú vášeň pre dobrodružstvo a fitness.

Tak prečo neskúsiť bouldering alebo skalné lezenie? Je to skvelý spôsob, ako sa ,,hecnúť”, vybudovať si silu a vytrvalosť a zabaviť sa pri tom. Či už hľadáte novú športovú aktivitu, alebo spôsob, ako tráviť čas s priateľmi, bouldering je je perfektnou – a hlavne cenovo dostupnou – voľbou.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper