Úterý, 16 července, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyPrajte si bohatú úrodu ovocia a zeleniny? Nakúpte kvalitné semienka aj hnojivo

Prajte si bohatú úrodu ovocia a zeleniny? Nakúpte kvalitné semienka aj hnojivo

Veľa žien už s príchodom januára, februára začína premýšľať, čo všetko tento rok vysadí na záhony, do skleníka alebo do kvetináčov na balkón či terasu. Niekto začína sadiť skutočne skoro, aby semienka pekne vzišli a rastlinka mala dostatok času na zosilnenie, než bude vysadená do skleníka alebo von na záhon. Aby vám ale úroda urobila skutočnú radosť, je potrebné patrične pripraviť pôdu a zaistiť si kvalitné semienka zeleniny, ovocia, tiež pomôže výsevný substrát a patričné hnojivo.

Prečo kúpiť výsevný substrát?

Možno už ste o ňom počuli, možno nie. Existuje výsevný substrát, ktorý dá semienkám, a hneď vzápätí rastúcim mladým rastlinkám, tú správnu príležitosť a podporu pre rast. Dodá dostatok živín v prvých fázach života rastlinky a pomôže vypestovať zdravé, silné rastlinky. Veľmi populárna je napr. zemina na paradajky, ktoré patria k najpestovanejším priesadám v domácom prostredí.

Jednotlivé substráty sa líšia svojim zložením, preto je dobré venovať ich výberu patričnú pozornosť. Môžeme nájsť aj špeciálne druhy pre izbové rastliny, balkónové, na výsev a množenie, na citrusy, kaktusy, dokonca aj na vodné rastliny, záhradné substráty…

Kvalitné osiva sú základ úspechu

Najlepšie je voliť semienka zeleniny, ktorá majú patričnú certifikáciu. To platí aj o semienkach byliniek alebo napríklad kvetov v tej najlepšej kvalite. Zaistí vám to bohatú úrodu a mnohonásobnú návratnosť peňazí investovaných do obstarania semien. Semená by mali byť výborne klíčivé, aby mali veľký predpoklad na úspech pri pestovaní.

Je dobré voliť rozmanité odrody zeleniny, byliniek a kvetov. Nielenže budete mať pestrú stravu alebo farebne rozkvitnutú záhradu, okná, terasu, ale zmena jednotlivých druhov rastlín na záhonoch je pre pôdu a sadenie ďalší rok veľmi prínosná.

Pohnojte rastlinky zdravým hnojivom

Každá rodina alebo pestovateľ si môže vybrať hnojivo na priesady podľa svojich potrieb. Vždy by sme mali voliť kvalitu a prospešnosť pre naše zdravie. Len tak si zaistíme kvalitnú zeleninu alebo ovocie s vedomím, že jeme zdravé plody.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper