Čtvrtek, 23 května, 2024
novinky

Dotyk prírody v interiéri – drevený nábytok, dekorácie, prútené doplnky

Redakce doporučuje

Ste romantická duša s jemným citom pre štýlové materiály, ale aj istou dávkou odvahy pre rozmanité tvary a vzory? Nechajte sa inšpirovať dotykom okolitej krajiny a do interiéru zaraďte prírodné bytové doplnky. Máme pre vás tri geniálne tipy na zariadenie bytu, ktoré vdýchnu vášmu domovu osobité kúzlo a prenesú vás do hrejivého lona samotnej prírody. Ale pozor, môže sa stať, že z vášho vymazleného bytu nebude chcieť nikto odísť!

  1. Drevený nábytok
    Nevyhnutným nosným prvkom dokonalého interiéru by malo byť drevo. Prečo? Naprieč celou historickou epochou sa nábytok vyrábal prevažne z masívu. Má to samozrejme svoje opodstatnenie. Drevo totiž vytvára bezpečné a zdravé prostredie, v ktorom sa dobre dýcha. Ďalším plusom je jeho trvalosť a obnoviteľnosť. Mnohí z nás sa tiež pozerajú na ekologickú stopu, ktorú za sebou nechávajú, a preto je pre nich vybavenie z dreva jasnou voľbou.

Drevo navyše dokážete veľmi dobre skombinovať. Skvele ladí aj s ďalšími ľahko udržateľnými materiálmi ako je sklo, kameň, tehla alebo prútie. V interiéri trávime veľa času ako doma, tak aj v pracovnom prostredí. Niet divu, že potrebujeme do vnútorných priestorov vniesť trochu vzdušnosti, farieb a vôní, ktoré inak medzi štyrmi bielymi stenami citeľne chýbajú. A aj to je dôvod, prečo sa prírodné materiály rok čo rok právom radia k svetovým trendom bytového designu.

  1. Vkusné a vzdušné úložné krabice
    Estetika je pre vás dôležitá, ale zároveň potrebujete praktické riešenie, ktoré vám ušetrí miesto? Dajte šancu krabicám. Úložné boxy sú pevné, variabilné a predovšetkým vám dokážu z malého priestoru vykúzliť bývanie plné rodinnej pohody a priateľských stretnutí.

Drevené úložné boxy navyše splnia vašu požiadavku na spojenie krásneho s užitočným. Drevené debny totiž nemusia slúžiť len ako úložný priestor, ale napríklad truhla, vhodne umiestnená v predsieni, môže byť aj skvelým miestom na sedenie, v obývačke potom zase nahradí konferenčný stolík. Takže pokiaľ potrebujete viac priestoru, ale nová komoda, či skriňa už sa vám domov nezmestia, môže byť menší box ideálnou voľbou. Drevená debna presýtená charakteristickou vôňou dreva sa jednoducho adaptuje aj do menšieho priestoru bez toho, aby do neho musela výraznejšie zasahovať. To samozrejme chcete!

  1. Výrobky z vŕbového prútia
    Prútený tovar má mnoho výhod. Tou najväčšou z nich je jeho údržba. Nie je nič jednoduchšie, než vziať vysávač, alebo prípadne navlhčenú handričku na väčšie nečistoty. Výrobky z prútia majú atraktívny a nevšedný dizajn. Vyberať totiž môžete nielen z niekoľkých farebných prevedení, od medovej hnedej, cez kubu šedú, až po teraz modernú bielu, ale aj z niekoľkých typov výpletov. Vyberiete si jednoducho kúsok, ktorý vám do interiéru skvele zapadne. S vŕbovým prútím si prinesiete do bytu kus prírody a necháte zapôsobiť jeho kúzlo na všetkých členov domácnosti.

Prútené bytové doplnky navyše môžu harmonicky prepojiť záhradu s vnútorným priestorom. Váš domov tak bude pôsobiť ako celistvý priestor, ktorého design každú návštevu úplne uchváti svojou premyslenosťou. Káva doma, v záhradke, či na balkóne pre vás bude potešením za každého počasia.

Vymeňte plast, sériovú výrobu a gýč za niečo trvalé, originálne a pôvabné. Nábytok a dekorácie z prírodných materiálov vyžarujú prirodzenú krásu a tradíciu, ktorá dokonale očarí každého prichádzajúceho. Tak sa smelo pustite do svojej vysnívanej rozprávkovej premeny a nechajte prírodu zaútočiť na všetky zákutia vášho bývania.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Skryté nebezpečenstvo stresu: Ako ovplyvňuje vaše telo a myseľ?

Stres je v súčasnosti najrozšírenejším zdravotným problémom na svete. Do tohto stavu nás dostáva práca, osobné vzťahy, choroba, politika,... vyhnúť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img