Pondělí, 27 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyTipy ako vylepšiť ovsenú kašu

Tipy ako vylepšiť ovsenú kašu

Ste fanúšikom ovsených vločiek? Ak nie, tento článok vám môže pomôcť stať sa ním!

Ovsené vločky sú skvelou, cenovo dostupnou potravinou. Je to zdravé jedlo, ktoré by malo byť súčasťou každého jedálnička, nakoľko dokážu zasýtiť a zanechajú vo vás pocit spokojnosti. Sú všestranné, dajú sa použiť v mnohých receptoch ako sú palacinky, ovsená kaša, cookies či granola.

Ovsená kaša je snáď to najjednoduchšie jedlo, ktoré si viete z vločiek spraviť. Pripravíte ju zmiešaním vločiek s mliekom, túto zmes treba za stáleho miešania ohrievať v hrnci až do zhustnutia. Aby ste vykúzlili lepšiu chuť stačí do nej pridať tie správne potraviny, ako sú:

  1. Proteín

Chcete mať v ovsenej kaši poriadnu dávku bielkovín? Pridajte do nej proteínový prášok. Proteín vás zasýti na dlhšie a vaša miska ovsených vločiek je vďaka nemu oveľa uspokojivejšia. Vybrať si môžete z mnohých príchutí ako čokoládovej, vanilkovej, ovocnej.

  1. Orechy

Orechy sú veľmi populárnou potravinou, aj napriek tomu, že majú vysoký obsah tuku ich konzumácia má veľa výhod. Ich rozdrvením a pridaním do ovsenej kaše získate ďalšiu štruktúru. Veľmi vhodné sú pražené mandle či pekanové orechy, ktoré vynikajú svojou lahodnou maslovou sladkou chuťou a príjemnou vôňou.

  1. Lyofilizované ovocie

Mrazom sušené ovocie sa stáva čoraz obľúbenejším snackom. Je ľahko stráviteľné, s chrumkavou textúrou, má intenzívnu ovocnú chuť a zachováva si až 95 % vitamínov a minerálov oproti čerstvému ovociu. Bežne sa mrazom sušia jahody, banány, figy, ananás či mango.

  1. Orechové krémy

Orechové krémy sú nátierky, ktoré milujú deti aj dospelý a pre nadšencov zdravšieho životného štýlu sú dostupné aj v prírodnom variante plnom bielkovín. Obľúbené sú len tak na lyžičku ale tiež vedia skvelo dochutiť ovsenú kašu.

Ovsená kaša predstavuje raňajky plné výživy, ktorú vaše telo potrebuje na prebudenie a sústredenia sa počas celého dňa. Ako si pripravíte a zjete tú svoju? S orechmi či mrazom sušeným ovocím?

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper