Pondělí, 27 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyBosá chôdza je zdravá. Radšej si však obujte barefoot topánky

Bosá chôdza je zdravá. Radšej si však obujte barefoot topánky

Chodiť naboso je dnes doslova zaklínadlom pre zdravú chôdzu. Nejde len o to, vyzuť sa v lete na záhrade, či chodiť bez papúč doma po byte. To naopak na dnešných tvrdých a klzkých podlahách nemusí byť vôbec zdravé. Naše chodidlo potrebuje podnety z povrchov prírodných a hrboľatých. Ale vydali by ste sa naboso do lesa či do práce? To určite nie. Možné to však je v barefoot obuvi.

Barefoot topánky dávajú nohám rovnakú voľnosť, akú majú pri bosej chôdzi. Naviac im však poskytujú potrebnú ochranu pred poranením nohy aj nepríjemnými pocitmi z moderných povrchov, akým je napríklad rozpálený asfalt. Najčastejšie sa stretnete s barefoot balerínami, teniskami či papučami. Barefoot topánky môžu byť sezónne, ale obľúbené sú aj celoročné barefoot topánky. Bosonohé topánky, ako sa tiež barefoot topánky volajú, kúpite v prevedení ako dámske, pánske aj detské barefoot topánky.

TIP: Vynikajúcou voľbou sú Saltic barefoot FURA. Sú z prírodnej velúrovej kože s Cross podrážkou. Topánky sú naimpregnované a v cene je aj štýlový vak na obuv. Ide o obuv vyrobenú v Českej republike.

Obuv barefoot prispieva k zdravému vývoju detskej nohy a preto je odporúčaná už najmenším deťom pre ich prvé krôčiky. V dospelom veku pomáhajú proti rôznym problémom s pohybovým aparátom aj s chrbticou.

Nemôžete či nechcete nosiť barefoot topánky stále?

Kúpte si ponožkotopánky Skinners. Ide o český vynález na pomedzí topánky a ponožky. Jednoducho si ju pribalíte, kamkoľvek vyrážate a kedykoľvek si ponožkotopánky prezujete miesto klasickej obuvi. Predávajú sa vo variante pre dospelých aj pre deti. Sú výbornou voľbou na záhrady aj detské ihriská. Hodia sa na šport, pre pobyty v prírode aj pre lezenie po stromoch.

Čo musia ponúknuť správne barefoot topánky?

Barefoot topánky musia umožniť chodidlu prirodzene sa pohybovať ako pri bosej chôdzi. Sú s tenkou a flexibilnou podrážkou. Majú tiež nulový drop, teda nulové vyvýšenie opätku. Správna barefoot obuv má širokú prednú časť, ktorá nestlačuje prsty.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper