Pondělí, 27 května, 2024
novinky

Ako by mala vyzerať starostlivosť o drevenú podlahu?

Redakce doporučuje

Drevené podlahy si získali svojim prírodným vzhľadom mnohých z nás. Nie len, že vnesú do domácnosti príjemnú atmosféru, mnohých potešia aj kvalitatívne vlastnosti. Avšak životnosť drevených podláh z veľkej časti závisí na vašej starostlivosti. V domácnostiach s deťmi a domácimi miláčikmi môže byť takáto starostlivosť o niečo náročnejšia.

Tá zahŕňa niekoľko malých krokov, ktoré sa oplatí realizovať pravidelne. V článku zdôrazníme, čo robiť pri čistení a ktoré rady je dôležité brať do úvahy pri údržbe nielen drevených ale aj laminátových podláh.

Pravidelným čistením k dlhodobým výsledkom

Udržiavať pravidelne poriadok a čistú podlahu je skvelým začiatkom pre dlhodobú životnosť vašich drevených podláh. Sneh, blato, kamienky a prach môžu časom drevo poškodiť. Upratovať väčšie nečistoty môžete niekoľkokrát týždenne, avšak nezabúdajte na používanie metly a vysávača s mäkšími štetinami, ktoré budú šetrné k podlahe.

Mikrovlákna pre bezpečné čistenie

Tak ako aj metly alebo vysávače, aj mopy by mali byť šetrné k podlahe z dreva. Mikrovlákno je popredným materiálom, ktorý nepoškodzuje podlahu, absorbuje vlhkosť a zbiera prach. Siahnite po mope z mikrovlákien, ktorý efektívne vyčistí interiér vašej domácnosti.

Čistiace prostriedky na drevo

Pri čistení využite mopy z mikrovlákna so zabudovaným skladovaním čistidla a možnosťou dávkovania. Pre pravidelné umývanie dbajte na produkty s neutrálnym pH, ktoré neobsahujú olej.

Aby ste udržali lesk a kvalitu laminátovej či drevenej podlahy,  nezabúdajte na ochranné nátery aspoň 2 krát do roka. Vyhľadávajte leštidlá na podlahy, ktoré sú vhodné na prácu s drevenými podlahami.

Ochrana pred poškriabaním

Napriek pravidelnému čisteniu môže podlahu poškodiť poškrabanie vašim nábytkom. Na bežné, každodenné posúvanie alebo sťahovanie nábytku doplatí kvalita vašej podlahy. Ryhy môžu mať nenávratne poškodzujúce následky. Nalepte na spodok nábytkových nôh a podpier gumené a čalúnené podložky proti poškriabaniu, ktoré budú chrániť drevený materiál podlahy a vyhnite sa ďalším nákladom na opravu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Skryté nebezpečenstvo stresu: Ako ovplyvňuje vaše telo a myseľ?

Stres je v súčasnosti najrozšírenejším zdravotným problémom na svete. Do tohto stavu nás dostáva práca, osobné vzťahy, choroba, politika,... vyhnúť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img