Středa, 29 března, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyPorovnanie HMA VPN x Free VPN Planet: Aká VPN je lepšia?

Porovnanie HMA VPN x Free VPN Planet: Aká VPN je lepšia?

Oplatí sa objednať HMA VPN, alebo sa skôr oplatí AVG Secure VPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, obodovali ich a skóre je 8,2/10 ku 7,6/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu HMA VPN vs AVG Secure, kto vyhral?

Hodnota rýchlosti sťahovania a nahrávania dát patrí medzi najdôležitejšie parametre, platí to aj o HMA VPN a AVG Secure VPN.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 82 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 68 Mb/s. HMA VPN sa prejavila o 14 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s AVG VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u HMA VPN sme namerali 79 Mb/s. AVG VPN sme namerali hodnoty 63 Mb/s, je teda o 16 Mb/s pomalší.

Pri prvej VPN sme namerali priemernú rýchlosť odozvy 11 ms. Konkurenčné AVG Secure VPN sa nameralo 21 ms. Čím nižšia hodnota rýchlosti odozvy, tým lepšie, takže HMA VPN bola o 10 ms lepšie.

Skóre HMA VPN proti AVG Secure robí 7/10 : 5/10.

Zvláda HMA VPN streamovanie Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, HMA VPN túto zručnosť zvládne. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, AVG Secure Netflix odomknúť nedokáže.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. AVG VPN túto schopnosť má. Druhá z VPN funkciu obídenia YouTube zámku obsahuje.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a blokovanie malware. Napríklad HMA VPN ponúka ochranu DNS a AVG Secure napríklad nemá funkciu whitelistingu.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 7/10 ku 5/10.

Ako si stojí HMA VPN v ponuke krajín a serverov?

Nízka rýchlosť VPN môže byť spôsobená nízkym počtom serverov, HMA VPN má 1050 serverov. U AVG Secure VPN sme zistili 1260 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 210 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u AVG Secure v čase písania článku bol 5. Druhá porovnávaná VPN ponúka 218, teda o 182 viac. V tejto disciplíne tak víťazí.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých HMA VPN dokáže 5. AVG Secure VPN povolí pripojiť súčasne 10 zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Ktoré platformy zvláda HMA VPN a ktoré ponúka AVG Secure VPN?

Jedným z prvých parametrov VPN, na ktoré by ste mali pozerať, sú podporované platformy, HMA VPN zvláda Android, pokrýva zariadenie s operačným systémom iOS. AVG VPN systém iPhone iOS zvláda, telefóny a tablety s Androidom vie bez problémov chrániť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. HMA VPN sídli vo Veľkej Británii. Sídlo druhej porovnávanej VPN je v Česku.

Aplikácia HMA VPN nie je v slovenskom preklade, AVG Secure VPN slovensky tiež nastaviť nemožno.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla HMA VPN bodového súčtu 10/10 a AVG Secure VPN získava hodnotenie 10/10.

Predplatné HMA VPN vs. AVG VPN

AVG Secure VPN si je možné predplatiť od 3,71 € mesačne, druhú z VPN môžete mať už od 2,41 € mesačne. Výsledná známka za pomer ponúkaných funkcií a ceny je 9/10 pre prvé VPN a 10/10 pre druhú porovnávanú VPN.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper