Čtvrtek, 23 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyUbytovanie Duchonka – to je dovolenka u nádhernej vodnej nádrže v Nitrianskom...

Ubytovanie Duchonka – to je dovolenka u nádhernej vodnej nádrže v Nitrianskom kraji

Poďte si už teraz naplánovať svoje letné aktivity a nevynechajte ani tie u nás, na Slovensku. Miesto k moru sa vydajte k niektorej z krásnych slovenských nádrží. Takou je aj Duchonka v Nitrianskom kraji.

Vodná nádrž Duchonka vedľa Považského Inovca sa nachádza na západnom Slovensku, asi 14 km od Topoľčian. Toto jazero je obľúbeným miestom pre rekreáciu. A nielen vo vode. Okolie je doslova lákadlom pre ľahkú pešiu turistiku, ale aj pre cykloturistiku. V okolí nájdete značené turistické trasy aj cyklotrasy.

Voda, turistika aj bicykel

Kto si chce užiť hlavne vodu, môže sa venovať rôznym vodným športom, ale tiež rybolovu. Jednoducho si na mieste požičiate čln či šliapadlo. U Duchonky nájdete tiež volejbalové ihrisko, tenisové kurty, vybavenie pre stolný tenis aj minigolf.

Ubytovanie Duchonka, to je aj možnosť užiť si zaujímavú náučnú cestu. Vedie z Duchonky až do osady Kulháň v okrese Bánovce nad Bebravou. Je to nenáročná, 5,8 km dlhá cesta, väčšinou po asfalte, ktorú zvládne skutočne každý, ale nudiť sa na nej nebudete. Vydať sa na ňu máte možnosť pešo aj na bicykli.

Kemp aj luxusnejšie ubytovanie

Poďte si nájsť dobré ubytovanie a tešiť sa už na leto na Duchonke. Ubytovanie v mieste neponúka iba kemp s bungalovmi. Ubytovať sa môžete v niektorej z miestnych chát k prenájmu, ale aj v penziónoch. Všetky sú čo by kameňom dohodil k vodnej nádrži. Obvykle ide o ubytovanie hodiace sa pre celé rodiny. Práve tie pobyty u nádrže Duchonka oceňujú najviac. Pozrite sa na web Hauzi.sk a zistite, aké máte možnosti.

Užite si kúpanie v prírode

Popularita domácich prírodných kúpalísk rastie. A rastie aj záujem o ubytovanie Duchonka s čo najmenšou vzdialenosťou od vodnej nádrže. Deti si pobyt u vodnej nádrže neužijú o nič menej než u mora. Naplánujte pre rodinu dovolenku na Slovensku.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper