Pondělí, 27 května, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyZáclony do detskej izby

Záclony do detskej izby

Záclony majú v každej domácnosti svoje nezastupiteľné miesto. Nie len že plnia estetickú funkciu ale nám poskytujú aj dostatok súkromia, keďže zabraňujú pohľadu okoloidúcich do našich domovov.

Vybrať vhodné záclony do obývačky alebo kuchyne nie je problém. Pri výbere sa riadite nie len štýlom miestnosti ale aj farbou interiéru. Zároveň k tomu zladíte aj vzor a dĺžku záclon. Čo ale v prípade detskej izby? Deti majú o záclonách určite vlastné predstavy a to čo sa môže páčiť vám sa nemusí páčiť im.

Záclony do detskej izby

Vkusné, veselé alebo farebné? Do detský izieb si môžete vybrať z množstva rôznych záclon s rôznymi vzormi. Kým chlapci dajú určite prednosť motívom z oblasti futbalu, autami alebo postavičkami z obľúbených rozprávok dievčence siahnu po témach princezien, kvetov a podobne. Pokiaľ nemá každé dieťa vlastnú izbu budete musieť urobiť kompromis. Vhodné sú motívy s rozprávkovými zvieracími postavičkami, ktoré obľubujú ako dievčatá tak aj chlapci.

Pri výbere záclon do detskej izby sa okrem vzoru orientujte hlavne ich funkčnosťou a dĺžkou. Dlhé záclony aj keď vyzerajú veľmi elegantne v detskej izbe dlho nevydržia. Vyberajte preto radšej záclony, ktoré siahajú kúsok pod parapetu.

Detské záclony pre dievčatá a chlapcov môžu byť aj nevšedné a zaujímavé. Na trhu nájdete aj záclony s fosforeskujúcimi prvkami, ktoré sa hneď ako sa zotmie rozsvietia. Pokiaľ ste mali doteraz problém dostať deti večer do postele teraz sa nebudú vedieť dočkať kedy pôjdu spať.

Zvedavosť je prirodzená detská vlastnosť, takže počítajte s tým, že sa budú často pozerať cez okno. Ak siahnete po záclonách, ktorých stred je kratší nebudete mať obavy z toho či je záclona zatiahnutá. V tomto prípade je vhodné vyberať z kusových záclon. Nemusíte sa ani obávať jej poškodenia či neustáleho zašpinenia, keď ju budú deti stále odhŕňať.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper