Čtvrtek, 30 března, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyNepodceňujte výber správnej školskej tašky

Nepodceňujte výber správnej školskej tašky

Ak chcete, aby bolo vaše dieťa fit a zdravé počas celého školského roka, musíte mu vybrať tú správnu školskú tašku. Školská taška vášho dieťaťa sa stane jeho stálym spoločníkom počas celého roka.

Učenie v prvých rokoch môže byť vážne ovplyvnené používaním nesprávnej školskej tašky. Nosenie ťažkého batohu do školy môže spôsobiť bolesti chrbta a iných častí tela, nešpecifické fyzické nepohodlie a stres. A to môže viesť k tomu, že dieťa bude učeniu venovať menšiu pozornosť, čo môže nepriaznivo ovplyvniť jeho výsledky v škole.

Správna veľkosť je dôležitá

Prvým krokom pri nákupe školskej tašky je výber správnej veľkosti. Do väčšej tašky sa zmestí viac zásob a vybavenia, ale ak ju naplníte príliš, môže to viesť k bolestiam chrbta a iným problémom. Ak je školský batoh príliš malý, dieťa nebude mať v ňom dostatok miesta. Pred  kúpou je ideálne, ak si dieťa tašku vyskúša. Školské batohy musia ladiť s tvarom  tela a dieťa sa pri nosení musí cítiť pohodlne.

Vzhľad

Vzhľad je pre školákov pri výbere tašky dôležitým faktorom. Nechajte vaše dieťa, aby si vybralo samo vzor a farbu, ktorý sa mu páči. Školská taška pre prváka je často zdobená motívom obľúbených rozprávkových postáv alebo superhrdinov.

Kvalita je prvoradá

 Tašky vždy kupujte od dobrých značiek. Overená je slovenská firma Stil. Školské tašky Stil prospievajú zdravému vývoju detskej chrbtice, je možné ich správne upraviť podľa výšky a váhy dieťaťa. Okrem toho získali certifikát nezávislej akreditovanej skúšobne ITC v Zlíne. Kvalita týchto batohov je overená lekármi. Kolekcia je atraktívna najmä pre najmenšie deti. Môžete si vybrať zo setov v jednom disagne. Môžete tak získať jednofarebnú súpravu, ktorá obsahuje školský batoh, peračník, boxy a kufríky.

To, ako často budete musieť meniť školskú tašku, bude závisieť od mnohých faktorov, od materiálu použitého na výrobu tašky a jej štýlu až po všeobecné opotrebovanie, ktorému bude taška vystavená. Preto siahajte po taškách vyrobených z kvalitných materiálov.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper