Úterý, 17 ledna, 2023
novinky
- Reklama -aktualita
Rady a NávodyPrečo nepodceňovať peeling

Prečo nepodceňovať peeling

Každodenná správna starostlivosť o pleť je alfou a omegou zdravej a mladistvej pleti. V závislosti od typu by ste si mali vybrať vhodnú kozmetiku. Aknózna pleť má iné nároky na starostlivosť než suchá alebo normálna pokožka. Okrem správneho, dôkladného a pravidelného vyčistenia pleti by ste nemali zabúdať ani na peeling.

Čo je peeling

Peeling je v podstate odstraňovanie odumretých kožných buniek z povrchu pokožky. Poznáme dva druhy peelingu: mechanický a chemický

Mechanický peeling – bunky sa odstraňujú pomocou krému alebo čistiaceho gélu, ktorý obsahuje hrubé častice. Jedným z takýchto prípravkov je napríklad aj peelingový gél Sébium.

Chemický peeling – na pleť sa nanesie zmes (najčastejšie) ovocných kyselín, ktorých pôsobením sa odlúpnu vrchné bunky pokožky.

Výhodou mechanického peelingu je, že si ho môžete na pleť aplikovať aj doma. Aplikácia chemického peelingu patrí do rúk odborníkov.

Prečo peeling?

Koža sa neustále obnovuje. Životnosť kožnej bunky je asi 30 dní, potom odumiera a odlupuje sa z pokožky. Nové kožné bunky sa vytvárajú v hlbších vrstvách kože, postupne prechádzajú na jej povrch, kde nahradia staré bunky. Odumreté bunky, ktoré ešte sú na pokožke sú neraz dôvodom problémov s pleťou.

Akné alebo čierne bodky na nose vznikajú ak dôjde k upchatiu kožného póru. Ten sa upcháva kožným mazom, odumretými bunkami a aj nečistotami z okolia. Odstránením starých buniek zmiernite problémy s pokožkou.

Ako často aplikovať peeling?

Ako často aplikovať peeling sa nedá presne povedať. Záleží to hlavne od typu a stavu vašej pleti. Mechanický peeling sa odporúča raz za 2 až 3 týždne. Ak je vaša pleť suchá, alebo citlivá zaobstarajte si jemnejší peeling vhodný práve na váš typ pleti. Peelingy na aknóznu alebo mastnú pleť často obsahujú ďalšie zložky, ktoré pomáhajú redukovať tvorbu kožného mazu, majú antibakteriálne, sťahujúce alebo protizápalové účinky.

Účinky peelingu zbadáte takmer okamžite po použití. Pleť bude jasnejšia a aj hladšia. Nové kožné bunky, ktoré ste peelingom odokryli pokožku rozžiaria a aj omladia.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper