Úterý, 16 července, 2024
novinky
- Reklama -aktualita
MódaAko vybrať to najlepšie pyžamo na zimu?

Ako vybrať to najlepšie pyžamo na zimu?

Vzhľadom na to, že spánkom strávime naozaj veľkú časť nášho života, treba si pri ňom vedieť urobiť pohodlie. S blížiacou sa zimou bude o to ťažšie vyliezť z vyhriatych perín. Avšak pokiaľ si vyberiete to pravé pyžamo na zimu, potom už vás zima nebude trápiť, pričom sa budete cítiť pohodlne av teple.

Výber materiálu
Jednou z najdôležitejších vecí pri výbere pyžamá je voľba vhodného materiálu. U pyžamá na zimu najčastejšie chceme, aby bolo mäkučké a teplé. Zároveň je však dobré dať si pozor, ak sa viac potíte. V takom prípade nie je dobré kúpiť si pyžamo z umelých vlákien, pretože nie je schopné odvádzať pot.

Bavlna
Namiesto toho tak zvoľte radšej bavlnené pyžamo alebo pyžamo z bambusových vlákien. Ako alergici si potom tiež dajte okrem materiálu pozor na švy – bezšvové pyžamo bude lepšou voľbou, pretože vaša pokožka nebude od švov podráždená.

Flanel
Ak stále váhate, ako vybrať pyžamo, pri zimnom variante sa pozrite aj na niektoré z teplejších materiálov. Veľmi obľúbenou voľbou je flanel. Ten je vyrobený z bavlny, pričom je tkanina zdrsnená. Materiál je tak veľmi mäkký a poddajný, pričom skvele zahreje a nebude vás nikde tlačiť.

Plyš
Okrem flanelu ponúka podobné vlastnosti aj plyš. Ten je ešte výrazne mäkší a huňatejší, takže zima už vás vôbec nemusí trápiť. Na trhu nájdete aj plyšové nočné košele, pokiaľ vás neláka bežné pyžamo. Najlepšie je k nemu zaobstarať pohodlné plyšové ponožky. Medzi ďalšie teplé materiály je možné zaradiť velúr a froté, tie nie sú chlpaté, pričom aj tak poskytujú dostatok tepla.

Satén
Hoci saténové pyžamo je často to prvé, čo sa vám vybaví pod pojmom sexy pyžamo, pre zimné obdobie nie je práve vhodné. Tento materiál je ľahký a chladivý, takže sa hodí naopak do teplých letných dní. Materiál pre pyžamo musí byť hlavne komfortný, preto je dobré zaobstarať si jedno, ktoré bude praktické, pričom potom zostáva veľa možností pri nákupe zvodných košieľok a podobne.

Strih pyžamá
Nedá sa povedať, že by jeden z druhov pyžám bol ten najlepší. Každý z nás sa totiž cíti dobre v niečom inom, čo platí samozrejme aj pre pyžamá. Preto môžete na trhu nájsť rôzne strihy a prevedenia. Zatiaľ čo niektorí preferujú klasickú kombináciu nohavíc a tričká s krátkym alebo dlhým rukávom, pre iných prichádza do úvahy iba nočná košeľa či teplý overal. Výber je naozaj široký, preto môže byť oriešok nájsť to správne pyžamo.

Pri výbere sa zamerajte hlavne na to, aby pyžamo bolo jednoduché. Nemali by na ňom byť zbytočné ozdoby ako sú gombíky a podobne. Potrebovať pravdepodobne nebudete ani vrecká, takže aj tým je dobré sa vyhnúť. Všetky tieto prvky sú totiž akurát navyše, pričom môžu počas noci nepríjemne tlačiť, čo rozhodne nezaručí kvalitný spánok a určite vám to nevyrieši otázku, ako rýchlo zaspať.

Dámske pyžamá
Dámske pyžamo môže vyzerať rôzne. Klasikou sú nohavice v kombinácii s tričkom, a to v krátkom alebo dlhom variante. Avšak s obľubou sú nosené aj nočné košele, ktoré umožňujú ničím nerušený zdravý spánok. Okrem bežných nočných košieľ sú samozrejme dostupné aj nočné košieľky s rafinovaným strihom a čipkami, tie však nebývajú pre spánok práve pohodlné.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -pr články

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper