Pondělí, 27 května, 2024
novinky

Zariaďovanie bytu a obývacia stena: áno alebo nie?

Redakce doporučuje

V dobách minulých bola masívna obývacia stena neoddeliteľnou súčasťou každého bytu. Postupom času ale tento trend odznel a pojem „stena“ sa stal naopak takmer neslušným. V dnešnej dobe nie je situácia okolo obývacích stien ani zďaleka takto vyhrotená a ich moderné verzie sú pri zariaďovaní nového bytu častou voľbou. Ako je to teda s obývacími stenami v dnešnej dobe?

Výhody a nevýhody obývacích stien
Každý, kto uvažuje o obstaraní obývacej zostavy alebo steny, samozrejme v dnešnej dobe vyberá podľa moderných trendov. To znamená, že obývacia stena nebude už týmto masívnym monštrom ako predtým, naopak bude vzdušná, pritom však priestranná a funkčná.

Medzi hlavné výhody obývacích stien patrí fakt, že poskytnú dostatok úložného priestoru vrátane toho pod televíziou, ktorá v prípade televízií zavesených na stene vždy chýba. V súvislosti s televíziou platí aj ďalšia výhoda obývacích stien, tj schopnosť schovať káble z dohľadu obyvateľov i návštevníkov bytu.
Ďalšou výhodou je schopnosť veci organizovať. Mnoho ľudí má problémy s ukladaním vecí, resp. s tým, aby ich ukladali tak, aby ich potom tiež našli. Obývacie steny ponúkajú skvelú možnosť organizácie vecí najrôznejšieho typu.

V neposlednom rade dávajú moderné obývacie zostavy na výber z najrôznejších typov designu, z ktorých si vyberie naozaj každý. Dávno už neplatí, že obývacia stena je nutne škaredá. Je tomu práve naopak! Dnešné steny môžu byť naopak veľmi pohľadné a obývačku vzhľadovo výrazne obohatiť.
Naopak nevýhody obývacích stien súvisia predovšetkým s tým, že prakticky vždy ponúkajú horší výhľad na televíziu, než aký je v prípade tej, ktorá visí voľne na stene. Čo sa designu týka, obývacia stena je natoľko veľký a komplexný kus nábytku, že ho nemožno meniť každé dva roky, už len preto, že je drahý. Tým pádom môže zastarať a čoskoro budete mať v byte nábytok, ktorý je jednoducho „out“.

Výber obývacej steny
Pokiaľ si po zvážení všetkých pre a proti zvolíte jej kúpu, bude na čase zamyslieť sa nad jej výberom. Najprv si musíte premerať všetky dôležité rozmery, teda nielen rozmery izby ako takej a časti, kde bude umiestnená, ale aj televízia, ktorú bude stena pravdepodobne musieť pojať.

Za rozmyslenie stojí aj to, aký objem úložného priestoru budete potrebovať a čo konkrétne by ste radi do steny ukryli. Pôjde len o pár upomienkových predmetov na poličky a maličkosti do skrinky pod televíziou? Alebo preferujete skôr veľa úložného priestoru napríklad aj na oblečení, dôležité doklady a pod.?
Následne bude treba zvoliť takú stenu, ktorá jednak zodpovedá vašim požiadavkám a súčasne tiež ladí so zvyškom bytu. Ideálne by bolo, ak by ste súčasne kupovali aj nábytok do predsiene a chodby aj ďalších častí bytu, aby si navzájom čo najlepšie zodpovedali.

Obývacie steny a zostavy zoženiete v ktoromkoľvek dizajne, môžu byť jednofarebné, hrať všetkými farbami, môžu byť konzervatívne aj krikľavé a provokatívne… záleží len na vás.

Doplnky k obývacej stene
Obývaciu stenu je vhodné doplniť o doplnky v podobe dekoračných predmetov, ktoré vyskladáte na police, prípadne obrazy, ktoré s ňou budú tvoriť jeden dizajnový celok.

Ako nakupovať nábytok a doplnky výhodne?
Nákup nábytku a bytových doplnkov môže byť pre domáci rozpočet významnou záťažou. Rozhodne sa preto oplatí sledovať zľavové a bonusové akcie obchodov s nábytkom, maximálne využívať internetové porovnávače cien a pátrať po zľavových kupónoch do obchodov s nábytkom.

Často nemusí byť od veci ani prieskum bazárov alebo inzercia. Aj týmto spôsobom možno zohnať veľmi zaujímavé kúsky, nezriedka kedy v stave, ktorý je od nového výrobku na nerozoznanie.

Obývacie steny ešte zďaleka nepovedali svoje posledné slovo a na modernom trhu s nábytkom majú svoje pevné miesto.


Obývací stěny jsou dominantou obývacího pokoje a uvidí jej každý návštěva. měla by bát tedy hezká aby zaujala. Velkou nabídku naleznete např. na dostupnynabytek.cz


- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Skryté nebezpečenstvo stresu: Ako ovplyvňuje vaše telo a myseľ?

Stres je v súčasnosti najrozšírenejším zdravotným problémom na svete. Do tohto stavu nás dostáva práca, osobné vzťahy, choroba, politika,... vyhnúť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img