Pondělí, 27 května, 2024
novinky

Drevo alebo laminát: Aké sú výhody  a nevýhody týchto materiálov?

Redakce doporučuje

Podlahová krytina je najdôležitejšou súčasťou interiérového dizajnu a zároveň najsilnejším dekoračným nástrojom, ktorý určuje charakter prostredia. Typ použitého materiálu, farba, textúra a vzor podlahy sú veľmi dôležité kritériá pre dosiahnutie toho správneho estetického vzhľadu. Podlaha je prvá vec, ktorá vás upúta, keď vstúpite do domu, pretože sa rozprestiera po celej dĺžke a šírke každej miestnosti. Je to tiež povrch, ktorý sa najviac opotrebováva, a preto je výber správneho materiálu nanajvýš dôležitý.

S množstvom dostupných možností podláh je dnes určite ťažké zamerať sa iba na jednu. Ak ste zo svojho zoznamu vylúčili pvc podlahy a linoleum a rozhodujete sa, či sú pre vás vhodné drevené podlahové krytiny alebo laminátové, čítajte ďalej.

Laminát

Laminátové podlahy sú odolné voči nárazom a škrabancom a tvarujú architektúru interiéru jednoduchosťou použitia pre každú oblasť domu. Laminátová podlaha, ktorá je užívateľsky príjemná z hľadiska zdravia aj dizajnu, ponúka výnimočné a reálne riešenia obytných priestorov. Je prvoradou voľbou pre tých, ktorým záleží na zdraví a hygiene.

Výhody

·         Farba a vzor laminátových podláh ponúkajú jedinečné riešenia pre osobný vkus.

Vďaka tvrdému povrchu je odolná voči nárazom, poškriabaniu, oderu a tlaku.

Je to najpreferovanejšia hygienická podlahová krytina, pretože antibakteriálna funkcia zabraňuje tvorbe baktérií a choroboplodných zárodkov.

·         Je cenovo dostupná a ľahko sa inštaluje.

Nevýhody

·         Nie je ju možné brúsiť a opravovať. Keď je podlaha opotrebovaná alebo sa ukáže kozmetické poškodenie, bude potrebné ju vymeniť alebo opraviť.

·         Povrch môže byť klzký.

·         Laminátová podlaha nie je materiál, ktorý dodá vášmu domovu dlhodobú hodnotu nehnuteľnosti, hoci môže byť dobrým spôsobom, ako rýchlo a lacno zrenovovať staršiu podlahu.

·         Chôdza po lamináte môže byť hlučná.

Drevo

Drevené podlahy prepožičiavajú vašej izbe špičkovú útulnú atmosféru. Môžete si vybrať obyčajný alebo elegantný vzhľad dreva alebo sa rozhodnúť pre vzor a vybrať si drevo podľa jeho štruktúry a veku. Drevené podlahy pridávajú vašej izbe rozmer a jedinečný charakter.

Výhody:

·         Odolné a nenáročné na údržbu.

·         Zvyšuje predajnú hodnotu vášho domu

·         Mimoriadne všestranné, pretože táto podlaha dopĺňa takmer všetky druhy dekorácií.

·         Vydrží niekoľko desaťročí.

Zápory:

·         Náchylné na plesne a poškodenie vodou.

·         Najčastejšie používané oblasti môžu vyžadovať časté preleštenie.

·         Je náchylné na škrabance, vďaka čomu nie je vhodné pre domáce zvieratá.

·         Vysoká cena.

Podlaha skrášľuje interiér vášho domova. Zrekonštruujte podlahy svojho domova úžasnými laminátovými alebo drevenými podlahami s dlhou životnosťou. Ako každý materiál, aj drevo a  laminát majú svoje výhody a nevýhody. Zvážte svoj rozpočet, všetky plus a mínusy a vyberte si podlahu, ktorá vám bude slúžiť roky.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Skryté nebezpečenstvo stresu: Ako ovplyvňuje vaše telo a myseľ?

Stres je v súčasnosti najrozšírenejším zdravotným problémom na svete. Do tohto stavu nás dostáva práca, osobné vzťahy, choroba, politika,... vyhnúť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img