Pondělí, 27 května, 2024
novinky

Zariaďujeme izbu pre novorodenca

Redakce doporučuje

Zariaďovanie izby pre novorodenca môže byť pre niektorých rodičov vzrušujúcim obdobím, no pre iných to môže byť zdrvujúce. Kedy by ste sa mali začať pripravovať na príchod bábätka? Čo vlastne potrebuje novorodenec? Kam umiestniť postieľku? Ak sa cítite zmätení, kde začať pri zariaďovaní detskej izby a na čo si dať pozor,  prečítajte si niekoľko užitočných tipov.

Kedy by som mal začať zariaďovať izbu pre svoje dieťa?

Väčšina ľudí považuje druhý trimester za najlepší čas na zariadenie detskej izby. Predpokladá sa, že v tomto štádiu tehotenstva by žena už mala prekonať rannú nevoľnosť a únavu, no stále sa budete môcť pohybovať relatívne ľahko a pohodlne. Znamená to tiež, že izba bude pripravená, aj keď sa vaše dieťa rozhodne prísť  na svet o niečo skôr, ako sa očakávalo! Zamerajte sa na hlavné položky, ako je nábytok, farby, tapety a textílie.

Nábytok

V detskej izbe nesmie chýbať prebaľovací pult, ktorý uľahčuje obliekanie a prebaľovanie vášho bábätka. Vyberte si pevný a stabilný prebaľovací pult s 5 cm zábradlím okolo všetkých štyroch strán.

Pre ušetrenie financií môžete zmodernizovať existujúci nábytok. Starú komodu možno ľahko premeniť na kombináciu prebaľovacieho pultu/komody a akékoľvek pohodlné kreslo možno použiť ako stoličku na kŕmenie.

Začnite od podlahy

Holá drevená podlahová krytina začne byť pre vaše dieťa v čase objavovania svojho okolia menej než pohodlná. Preto sa oplatí investovať a zakúpiť metrový koberec. Koberec dokáže zakryť škvrny a  zabezpečí  pohodlie, keď sa vaše dieťatko začne plaziť.

Rozveseľte steny

Ozdobte steny nástenným umením, ako sú tapety alebo kresby rozprávkových postavičiek. Aj zarámované výtlačky môžu spraviť túto miestnosť príjemnejšou.

Striedme svetlo

Príliš veľa umelého svetla môže rušiť spánok bábätka a bábätká sa neboja tmy, tento strach sa objavuje vo veku 2 až 3 rokov,. Dovtedy môžete investovať do  svietidla, ktoré vyžaruje mäkké svetlo.

Poriadok

Neporiadok a neuprataná detská izba môžu vyvolať pocity vysokého stresu v miestnosti, ktorá by mala pôsobiť upokojujúco a pokojne, takže naozaj zvážte, ako najlepšie uskladniť doplnky do detskej izby. Zamyslite sa nad šikovnými úložnými riešeniami.

Detská izba vášho bábätka by mala byť priestorom, kde sa budete cítiť pohodlne a budete vedieť, že vaše dieťa je v nej v bezpečí.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Skryté nebezpečenstvo stresu: Ako ovplyvňuje vaše telo a myseľ?

Stres je v súčasnosti najrozšírenejším zdravotným problémom na svete. Do tohto stavu nás dostáva práca, osobné vzťahy, choroba, politika,... vyhnúť...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img